Proplacení hygieny

Některé pojišťovny částečně nebo úplně proplácí dentální hygienu. Zde je zjednodušený přehled příspěvků pojišťoven, doporučuji se dotázat přímo u vaší pojišťovny, jak mají proplacení dentální hygieny uzpůsobené. Postup je obvykle takový, že účtenku z dentální hygieny odešlete pojišťovně, a ta vám finance odešle na váš účet.

Často kladené dotazy

  • Mám korunky/implantáty/můstky, mohu na dentální hygienu? Určitě ano! O tyto pomocníky je potřeba pečovat stejně důkladně jako o vlastní zuby, takže i korunky a implantáty si zaslouží dentální hygienu.
  • Mohou na dentální hygienu i děti? Dentální hygienu zvládnou některé děti již od 4 let, ale je to samozřejmě velmi individuální. S dětmi se naučíme společně čistit, vysvětlíme si, co je to plak, a děti se přesvědčí, že se není čeho bát. U mladších dětí a budoucích maminek poskytuji poradenství zdarma v rámci dospělácké dentální hygieny. 
  • Je nutné používat mezizubní kartáčky? Jsem toho názoru, že mezizubní čištění je naprosto nezbytnou součástí každého dne. Ráda vám pomohu vybrat vhodné pomůcky a vše vysvětlím. 
  • Jak často se chodí na dentální hygienu? Na dentálku se chodí obvykle 2x ročně, při výborné hygieně 1x ročně. V úvodní fázi (po první hygieně) je někdy potřeba dentální hygienu zopakovat po 1-3 měsících, popřípadě na doporučení zubního lékaře.
  • Berete v ordinaci i karty, dostanu po ošetření účtenku? Ne, karty neberu, lze však platit hotově nebo QR kódem. Účtenku samozřejmě obdrží každý klient, může sloužit k proplacení u vaší pojišťovny.
  • Proč musím donést doporučení od zubaře? Doporučení od zubního lékaře na ošetření  si potřebují uložit do  kartotéky všechny dentální hygienistky na základě legislativy. V případě kontroly z úřadu by mohla být potvrzení vyžadována. Pokud jste po transplantaci/operaci srdce/berete léky na ředění krve/podstupujete jakoukoli léčbu, poraďte se s ošetřujícím lékařem, zda není potřeba hygienu provést pod antibiotickou clonou/upravit dávkování léků.